Мінські двигуни до ваших комбайнів

Комбайн New Holland у полі

Сьогодні перед аграріями постає питання: продовжувати ремонтувати імпортні двигуни комбайнів чи замінити їх, наприклад, на двигуни Мінського моторного заводу серій Д-260 та Д-262 потужністю 210-250 к.с. Мінські двигуни в повній мірі відповідають вимогам, що пред'являються до моторно-силових установок комбайнів. Потужність, наприклад, мінського Д-262.2S2 – 250 к.с., ярославського ЯМЗ-238АК – 240 к. с. При встановленні даних двигунів на комбайн «Дон» з класичною схемою молотарки, отримаємо пропускну здатність комбайна, виражену в кілограмах маси за секунду: з ЯМЗ-238АК – 8,89 кг/сек.; з Д-262.2S2 – 9,26 кг/сек.
Різниця невелика. Однак, іноді саме цієї прибавки і не вистачає для стабільної роботи, особливо в важких умовах.

Крутний момент ЯМЗ-238АК – 932 Н•м; Д-262.2S2 – 1320 Н•м.
Важливим параметром двигуна є коефіцієнт пристосованості (запас крутного моменту). Він у наддувного двигуна Д-262.2S2 за даними випробувань в УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого складає 28%.

Економічність. Досвід господарств, які вже експлуатують комбайни з мінськими двигунами Д-262.2S2, показує, що за день роботи економиться до 50-80 літрів дизельного палива в порівнянні з комбайнами, обладнаними, наприклад, двигунами ЯМЗ-238АК.
За результатами польових спостережень при роботі комбайнів «Дон» на номінальному навантаженні, витрата палива при виконанні однакових робіт у комбайна, обладнаного дизелем Д-262.2S2 на 15-20% менше ніж у такого ж комбайна, обладнаного безнаддувним двигуном ЯМЗ-238АК.

Простота обслуговування і ремонту. Дизель Д-262.2S2 створений конструкторами Мінського моторного заводу спеціально для комбайнів. Двигун Д-262.2S2 – рядний, добре вписується в компоновку комбайна, має легкий доступ до агрегатів для технічного обслуговування і ремонту. Продуманість конструкції двигуна Д-262.2S2 спрощує процес його ремонту. Мережа сервісних центрів по обслуговуванню і ремонту мінських двигунів широко розвинута. Запасні частини не дефіцитні. Вартість ремонту Д-262.2S2 порівняно, наприклад, з ЯМЗ-238АК нижча.

Модернізацію закордонних комбайнів з заміною двигуна на мінський богато років виконує ТОВ «Автодвір ТД», відоме на ринку з 1994 року. Ця фірма має власне КБ та виробництво по виготовленню перехідних пристроїв. Гарантійне та післягарантійне обслуговування двигунів та перехідних пристроїв забезпечується також власною мобільною сервісною службою.
Підтвердженням надійної репутації ТОВ «Автодвір Торгівельний Дім» є широкий спектр комбайнів, на які встановлюються ними мінськи двигуни. Це комбайни сімейств Дон, Нива, Марал, Джон Дір, Ягуар, Бізон, Масей Фергюсон, Домінатор, Фортшрітт, Нью Холланд, Топлайнер та інші.
Причому, якщо у Вас є самий екзотичний комбайн, то і для нього спеціалісти «Автодвора» підберуть адекватний мінський двигун, а мобільна бригада конструкторів і техніків виконає роботу швидко та якісно.
Показники модернізованих комбайнів з новими двигунами не поступаються імпортним, а затрати на придбання, в експлуатації та при ремонті набагато менші ніж у закордонних – майже втричі.