Трактор HATTAT A110 (ХАТТАТ А110) потужністю 110 к.с.

Трактор Hattat A110 (Хаттат А110)

Для ознайомлення зі скороченою інформацією та замовлення трактора натисніть сюди.

Трактори торговох марки Hattat виробляє фірма Hema Endustri A.S. – одна з ведучих машинобудівних корпорацій Туреччини. Hema Endustri A.S. є виробником деталей трансмісії: мостів, коробок передач, елементів та вузлів гідросистем таких брендів як: John Deere, Valtra, Daimler Mercedes, Agco, Ford Truks, Volvo CE, Renault Truck Defense, Claas та багато інших. Достатньо сказати, що Hema Endustri A.S. виробляє блоки англійських моторів Perkins та, зокрема, деталі рульового управління автомобілів Lamborghini.

В 2007 році на заводі почався випуск тракторів під своєю торговою маркою Hattat, і в цьому ж році виробницство тракторів фінської компанії Valtra. В 2010 році трактора Hattat серії Т4000 став переможцем кокурса "Трактор року" в Польші. Завод Hattat нині продовжує втілювати нові іноваційні проєкти.

В даний час завод Hattat займає ведуче місце в Туреччині по об'ємам виробництва, випускаючи колісні трактори більш ніж 30-ти моделей потужністю від 50 до 113 кінських сил. При цьому, трактори Hattat експортуються більше ніж у 80 країн світу на ринки Європи, Азії, Африки, Південної та Північної Америки, Австралії, де користуються заслуженою популярністю.

Технічні переваги тракторів Hattat, завдяки їх надійному "серцю" – мотору Perkins, якісний, зі світовим ім'ям трансмісії та гідравліці власного виробництва, просторій І-го класу кабіні з круговим оглядом, могутній навісці, безумовно, завоюють Ваші симпатії. А в поєднанні з високим рівнем гарантійного та сервісного обслуговування від офіційного авторизованого дилера в Україні – АгріоНАТ (дочірнього підприємства відомої фірми "Автодвор", м. Харків) забезпечать Вам вірного помічника на довгі роки.

Трактор колісний Hattat A110 відрізняється сучаним дизайном, високою маневреністю та продуктивністю. Використання європейських комплектуючих – ставить даний трактор на один рівень з відомими європейськими та американськими брендами.

Двигун

Трактор Hattat A110 обладнаний 4-циліндровим турбодизельним двигуном Perkins (110 к.с.) з робочим об'ємом 4,4 л (діаметр поршня – 105 мм, хід поршня – 127 мм). Цей двигун, будучи одним з найдосконаліших двигунів сучасності, за рахунок збільшеного ходу поршня при тому ж діаметрі має високий крутний момент вже при 1400 об/хв із запасом крутного моменту до 16%. Двигуни виробляються на заовді PERKINS в Пітерборо / Англія. 4-циліндрові двигуни Perkins є високоекономічними за рахунок ефективного витрачання палива, а в поєднанні з баком на 115 л забезпечать довготривалу роботу трактора. Крім того, мотори Perkins по праву заслужили репутацію самих «тихих» дизелів у світі.

Система живлення – класична з надійним паливним насосом і гідрокерованими форсунками. Для стабільності показників роботи двигуна на всіх режимах і легкого пуску застосований електричний паливопідкачуючий насос.

Блок циліндрів і головка обладають високою жорсткістю, яка гарантує довговічну роботу двигуна протягом багатьох років. Великий радіатор і потужний повітряний потік, що створюється 12-ти лопатевим вентилятором, підтримують оптимальний тепловий режим системи охолодження двигуна. Радіатори сконструйовані таким чином, щоб їх можна було легко чистити, не знімаючи з трактора. З метою виключення перегріву масла застосований водомасляний теплообмінник.

Двигун має низький рівень шуму та витрати масла. Для забезпечення надійного та легкого пуску двигуна встановлені штифтові свічки накалу з автоматичним режимом включення в холодну пору, при цьому загоряється світловий індикатор.

Високоякісна фільтрація повітря, масла та палива забезпечує надійну та довговічну роботу двигуна. Так застосований повітряний фільтр сухого типу з основним і запобіжними елементами фільтрації, перед якими встановлений інерційний передочищувач з викидом пилу через клапан.

Двигуни мають інтервали обслуговування 250 мотогодин. Обслуговування дизеля просте, об’єкти проведення ТО знаходяться в доступних місцях. Стан фільтра грубої очистки палива легко контролювати візуально завдяки прозорому корпусу. Уніфікація деталей модельного ряду двигунів Perkins забезпечує доступність на ринку України витратних матеріалів і сервісних компонентів. Гарантію своєчасного та швидкого ремонту двигунів трактора Hattat дає наявність в Україні сервісного центру двигунів Perkins (м. Київ).

На двигуні встановлено надійне зчеплення LUK подвійного типу. Застосовуються окремі диски для силової муфти та ВВП (валу відбору потужності), обидві муфти працюють механічно, незалежно одна від другої. При цьому силова (рухова) муфта управляється педаллю, а муфта ВВП – важелем з кабіни. Для забезпечення техніки безпеки, запуск двигуна здійснюється тільки при повністю натиснутому зчепленні, навіть якщо важіль КПП в нейтральному положенні.

Трансмісія

Трансмісія оптимізована під потужність двигуна 110 к.с. При цьому коробка передач (КПП) і картер заднього моста – окремі агрегати, з’єднані болтами. Це підвищує ремонтопридатність відповідних вузлів. Масляна ванна КПП ізольована від ванни гідросистеми, що гарантує якісне змазування елементів трансмісії, оскільки виключається погіршення якості трансмісійного масла при з’єднанні гідросистеми трактора із системами сільськогосподарських знарядь або машин.

Повністю синхронізована коробка передач дозволяє легко переключати передачі, тим самим підвищуючи продуктивність трактора та знижує стомлюваність оператора, а конструкція косозубих шестерень гарантує її тиху роботу та збільшений ресурс деталей. КПП має 4-и синхронізовані передачі та 3-и діапазони (LL – найповільніший хід, M – малий діапазон, H – високий діапазон), які також сінхронизовані. Широкий вибір швидкості з раціональною кількістью реверсивних передач (12 передніх + 12 задніх) забезпечує отпимальне завантаження двигуна та універсальність використання трактора, як на польових роботах, так і на транспортних. Мінімальна швидкість руху вперед 0,81 км/год, максимальна – 35 км/год. Повний реверс (синхронізований), дозволяє змінювати напрямок руху трактора одним важелем, що особливо важливо при навантажувальних та польових роботах. Це дає можливість облегшити керування трактором та заощадити як паливо, так і час.

КПП має спільний корпус з диференціалом. Блокування диференціала 4х4, управління якого здійснюється за допомогою кнопки у варіанті перемикання передач 12 + 12, забезпечує синхронне обертання ведучих колес незалежно від умов, в яких вони знаходяться, що гарантує високі тягові показники трактора.

Передній міст має бортові планетарні редуктори, а задній міст балкового типу. Передній привід можна використовувати на всіх передачах, але при русі по дорогах з твердим покриттям він повинен бути вимкнений. Привід переднього моста вмикається за допомогою електрогідравліки. Передній та задній мости розроблені та виготовлені Hema Endustri A. S., вони мають високі експлуатаційні показники, надійну конструкцію та просте технічне обслуговування. В передньому мості встановлений диференціал підвищеного тертя дискового типу, який самостійно блокується та має автоматичне включення при пробуксовуванні коліс. При гальмуванні трактора та при стоянковому гальмі передній міст завжди увімкнений. Задній міст має диференціал з примусовим блокуванням, якє вмикається електрогідравлічно, при цьому загоряється індикатор. Головна передача планетарного типу.

Вал відбору потужності (ВВП)

Двошвидкістний задній вал ВВП (540/1000 об/хв) працює незалежно від трансмісії та має свій диск зчеплення. Вмикання ВВП відбувається важелем в кабіні трактора. Діаметр вала ВВП – 35 мм; 6-ть прямих шліців. ВВП обладнаний гальмом, що запобігає обертанню вала при його вимкненні. Вихідна потужність 60 кВт:
- ВВП 540 об/хв – при 1890 об/хв двигуна;
- ВВП 1000 об/хв – при 2074 об/хв двигуна.

Гідросистема і навісний механізм

Hattat оснащений високопродуктивною гідравлікою з окремою системою подачі масла та зі своєю ванною. Гідросистема має об’єм 31 л, окремо від трансмісії, а також має два масляних насоса: один для рульового управління – 29 л/хв, другий для гідросистеми – 60 л/хв.
Обидва насоси забезпечують:
- рульову систему;
- гідравліку навіски;
- додткову гідравліку;
- 4WD и систему блокування диференціала.

Основний силовий гідроциліндр підйому навіски змонтований на верхній кришці задньої частини трансмісії. Для збільшення вантажопідйомності навісного механізму є додатковий гідроциліндр зовні, підключений в гідросистему паралельно основному.

Навісний механізм трактора Hattat A110 ванатажопідйомністю 3,75 тонни здатний підняти будь-яку сільськогосподарську машину, рекомендовану для тракторів даного класу. Є 6-ть виходів на гідравліку (3 пари). Крім того, є причіпне пристосування, яке регулюється по висоті, а також маятниковий причіпний пристрій.

Керування навіснім механізмом передбачає його силове та позиційне регулювання. Є контроль положення, контроль швидкості опускання та контроль сили. Це дозволяє підвищити тягово-зчіпні властивості трактора за рахунок перенесення частини ваги машини, що агрегатується на задні ведучі колеса трактора так, що max тяга завжди досягається на задніх колесах, що значно зменшує буксування ведучих коліс, підвищує реальну швидкість (відповідно, збільшує продуктивність агрегата) та зменьшує питому витрату палива на виконання технологічної операції. Силове регулювання навіски (функція контролю сили) працює, коли важіль датчика імпульсів, розміщений на навісці, знаходиться у вертикальному положенні. Зусилля підйому та висоту підйому можна регулювати, переміщуючи врехню тягу навіски у кронштейні (є 4-и отвори). Підйомна сила зростає, коли верхня тяга переміщується вгору на кронштейні трактора і вниз на обладнанні. Також регулюють верхню тягу за довжиною. Гідравлічна триточкова навіска має телескопічні нижні тяги категорії 2, довжиною 900 мм, а також є перевірочні тяги для обмеження поперечного переміщення нижніх тяг.

Керування навісним механізмом може здійснюватись як з кабіни, так і зовні, що дозволяє швидко навісити одному оператору машину, що агрегатується. Система керування навісним механізмом може достатньо точно відстежувати задані параметри.

Гальмівна система та рульове керування

Багатодискові гальма, які знаходяться в масляній ванні, довговічні, забезпечують ефективне гальмування. З метою підвищення ефективності гальмування передбачене автоматичне вмикання переднього моста при гальмуванні трактора (натиснуті дві педалі) і при постановці трактора на стоянкове гальмо, щоб забезпечити функцію гальмування передніх коліс. Загоряється індикатор 4WD.

Кут повороту рульового управління регульований, max – 55°. Рульове управління має гідростатичну систему, так, що при падінні тиску масла рульове управління можна приводити вручну.

Зручна для роботи кабіна

Кабіни тракторів Hattat розроблені з іноваційною концепцією безпеки, а зсередини покриті якісним зносостійким пластиком, що забезпечує гарну звукоізоляцію. Кабіни забезпечують панорамний огляд на 360°. Завдяки широкій скляній двері, вхід та вихід достатньо зручні. Широкий отвір задніх стекол дозволяє повністью контролювати роботу машин, що агрегатуються та навісного механізму, а передні нижні вікна – гарний огляд переднього лівого та правого коліс, що особливо важливо для точного керування трактора при виконанні польових робіт.

Регульований повітрообмін та примусова подача свіжого повітря забезпечують оптимальне робоче середовище для оператора. Крім того, верхня частина кабіни обладнана люком зі шторкою, який може використовуватись для збільшення світлового потоку і для додаткової природньої вентиляції. Бічні та задні вікна відкриваються, що також достатньо зручно.

Кондиціонер автоматично підтримує температуру в салоні в заданих межах, створюючи комфортні умови для роботи оператора. Інтенсивність повітряного потоку можна регулювати. Є ручка регулювання рециркуляції повітря. В кабіні є повітряний фільтр.

Регулювання сидіння (за висотою, подовжньому положенню, наклоном спинки та вагою оператора) забезпечує комфорт кожному оператору незалежно від його анатомічних параметрів. Сидіння пасажира знаходиться в такому положенні, що оператор не обмежений у своїй роботі. Також є додаткове сидіння.

Система освітлення, розроблена для задоволення вимог, що пред’являються до професіональних робіт в різних умовах. Усі елементи управління сгруповані, зручно розділені та розташовані в ергономічно оптимальному положенні для водія. Зручне кермо регулюється за положенням, обладнаний ефективним гідропідсилювачем.

Баластування трактора

З метою оптимального розташування центра ваги трактора при агретуванні з різноманітними сільськогосподарськими машинами, а також для збільшення зчепелння ведучих коліс з грунтом при виконанні енергоємних робіт, передбачається установка 10-ти баластних грузів на передню частину трактора загальною вагою 400 кг, а також на кожне заднє колесо 80 кг. Повна маса споря- дженого трактора 4700 кг. Для виконання різноманітних сільгосп робіт є можливість регулювання колії передніх і задніх коліс (для роботи в рядках). Дана операція виконується перестановкою дисків коліс.

Трактори Hattat поєднують у собі новітні іноваційні технології на рівні кращих світових брендів.
В цілому можна відмітити, що трактори Hattat відрізняє простота і продуманість конструкції, високі виробничі показники та низькі експлуатаційні витрати.